KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6786561
nr 678 6561
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, signerad Cleve-34, Agnes Cleve, sydländskt motiv, 17x27
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.700 kr
måndag 31 januari 2011
2.000 kr
2.100 kr
2.400 kr
2.600 kr
Agnes Cleve
Läs mer om Agnes Cleve